Debrecen programok okt%C3%B3ber 23

„A mai napra esik a lelkiismeret napja, mely a portugál diplomata, Aristides de Sousa Mendes emlékére született.

Erdő Péter bíboros, prímás imádsága járvány idején. A Mária-imádságot követően fohászkodjunk együtt Istenhez Erdő Péter bíboros, prímás imádságával, és kérjük a Szűzanya oltalmát Ferenc pápa felajánló imája segítségével.

Menjünk együtt!

10/06/2020.

Ferenc pápa: Sziénai Szent Katalin oltalmazza Itáliát és Európát a járvány idején Gondolatban a munka nélkül maradt emberek felé is fordult. A pápa felhívta az aparecidai érseket: Imádkozom a járvány sújtotta Brazíliáért. Ferenc Pápa, március 27-én, pénteken 18 órakor imát vezet a Szent Péter-bazilika előtt. A Mária-imádságot követően fohászkodjunk együtt Istenhez Erdő Péter bíboros, prímás imádságával, és kérjük a Szűzanya oltalmát Ferenc pápa felajánló imája segítségével. A kifejezést, mely minden keresztény számára kedves, Szent II. Ferenc pápa bevezető szavai az Úr imádsága előtt a járvány idején: Mára beszéltünk meg találkozót! 06/06/2020. Közös ima naponta délben a járvány idején. A pápa felhívása a katekézis után: küzdjünk a kizsákmányoló gyermekmunka ellen . Közös ima naponta délben a járvány idején. Ferenc pápa a francia Lazare társulathoz: 10 év a szolidáris osztozásban. Mindenható Urunk, atyáink Istene! Erdő Péter bíboros, prímás imádsága járvány idején. Húsvét harmadik hetének keddjén, április 28-án a Szent Márta-ház kápolnájában bemutatott reggeli szentmisén Ferenc pápa Istenhez fohászkodott, hogy a karantén feloldása után ne térjen vissza a járvány. János Pál pápa is használta az 1999-es látogatása alkalmával. Ferenc pápa ma, március 27-én este 6 órakor kezdődő imádsága végén teljes búcsúval járó Urbi et Orbi áldásban részesíti a híveket a római Szent Péter-bazilika előtti térről. 2020-03-25 13:30 Március 25-én délben interneten közvetítették a Vatikánból, az Apostoli Palotából a Miatyánk elimádkozását, melyre a Szentatya a világon élő összes Krisztus-hívőt hívta. ... Ferenc pápa Úrangyala imádsága. A szerdai katekézist követően Ferenc pápa felhívással emlékezett a lelkiismeret napjára, melyet június 17-én tartunk, majd köszöntötte a különféle csoportokat. Egyben megújította felhívását a rózsafüzér imádkozására májusban, hogy Szűz Mária segítsen legyőzni a koronavírus okozta válságot. Homíliájában arra szólított, hogy ne lincseljünk meg más embereket pletykálásainkkal nap mint nap, hamis ítéletet kialakítva róluk. Mindenható Urunk, atyáink Istene! Isten romániai népe a Szűzanya oltalma alatt áll. Romániát gyakran a „Szűzanya kertjének” nevezik.