Forr%C3%A1s tv kaba

Típus: Kép; Típus Cím Szerző Válaszok Legutóbbi hozzászólás GUPVI lágerek foglyai 1.rész (rendezte: Rozsnyai Ilona) “Egy barázdát én is hagytam” (rendezte: Boros Ferenc és Horváth Zoltán) Lekvár (rendezte: Zsigmond Attila) Kelet és nyugat (rendezte: Keresztúri Ferenc) Dévai Bíró Mátyás élete (rendezte: Letenyei László) … Elhallgatott történelem: Magyarok a Szovjetunió táboraiban 1945-1956. GUPVI – Orosz mozaik szó (Glavnoje Upravlenyije po gyelam Vojennoplennih i Internyirovannih), vagyis a Hadifogoly˗ és Internáltügyi Főigazgatóság nevének rövidítése. helyezett: Luther Márton élete / Szerelem és halál - … A zsebinet.hu portálunkon lokálisan igyekszünk a felhasználóinknak programokat, szolgáltatásokat népszerűsíteni – fogantatástól kamaszkorig.
A Hét Domb Filmfesztivál ismeretterjesztő film kategóriában döntőbe jutott film vetítése: 10:35 GUPVI lágerek foglyai 1.rész 52’15” (ismeretterjesztő – és természetfilm) Rendező: Rozsnyai Ilona Vágó: Nagy Zoltán, Operatőr: Hunor … Auszeichnung an den Film „GUPVI lágerek foglyai” verliehen 12. Szeretettel várunk mindenkit a „Történelmi Filmklub, a GULÁG-GUPVI emlékévben készült filmek bemutatása” következő vetítésére, Miskolcra, ahol A GUPVI lágerek foglyai c. filmet tekinthetik meg.. Helyszín: 3529 Miskolc, Fényi Gyula tér 2-12 (Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium) Időpont: 2019. április 25-én 12:30 órakor Címkék. GUPVI lágerek foglyai 1.rész (rendezte: Rozsnyai Ilona) “Egy barázdát én is hagytam” (rendezte: Boros Ferenc és Horváth Zoltán) Lekvár (rendezte: Zsigmond Attila) Kelet és nyugat (rendezte: Keresztúri Ferenc) Dévai Bíró Mátyás élete (rendezte: Letenyei László) … Megosztás. A GUPVI lágerek foglyai történelmi, ismeretterjesztő film az 1944-1949 között szovjet lágerekbe elhurcolt civilekről, magyarországi németekről szól, 22 túlélő, 4 történész és 11 leszármazott mesél a malenkij roboton töltött időszakról. Orosz mozaikszó (Glavnoje Upravlenyije Lagerej), jelentése = Lágerek Főigazgatósága. Az ismeretterjesztő- és dokumentumfilmek rendezői: Gulyás Gyula, Hajduk Márta, Osgyán Gábor és … September 2018 Quelle: Zentrum.
Möchten Sie über ähnliche Themen erfahren? című dokumentumfilm bemutatása. Színes és egyedi hangvételű ajánlóinkkal, valamint újdonságokat bemutató írásainkkal összességében a családok utazási, szabadidős, vagyis szórakoztatási céljait szeretnénk előrébb mozdítani. A sorozat keretében a filmszínházban levetítik Rozsnyai Ilona Kicsi munkán a Kaukázusban és A Gupvi-lágerek foglyai című dokumentumfilmjeit, Zsigmond Dezső A sátán fattya című televíziós filmjét és Szász Attila Örök tél című játékfilmjét. Horváth Mária: 2. helyezett A kozmosz nagykövetei: Klingl Béla: 3. helyezett Luther Márton élete / Szerelem és halál: Richly Zsolt: Dokumentumfilm 1.