Ráadásul a visszafoglaló háború idején a szerbség újabb tetemes, mintegy 200 000 főnyi utánpótlást kapott. Pál pápa, a testvére V. Károly német-római császár és spanyol király, a Velencei és Raguzai Köztársaság, valamint néhány német állam. A vár ostroma 1593. október 3-án kezdődött, s 7-ére virradó hajnalra véget is ért.
1689-ben a nagy Habsburg–török háború sikersorozata megtorpant. 1593 október első napjaiban újra kitört a háború a Habsburg és a Török Birodalom között. A Habsburg-politika két részre szakadt. A háborút 1699-ben a karlócai béke zárta le, a török hódoltság maradványát 1716–1718-ban számolták fel véglegesen. Szulejmán szultán Köprülü Musztafa pasát nagyvezírré nevezte ki.
Előzmények. A harmincéves háború kitörése (1618) után pedig képtelen volt a harci cselekményeken, s az ezekhez kapcsolódó diplomáciai manővereken kívül mással is foglalkozni. Sikertelen háborút vívott a török ellen (1788), a háború miatt az egész ország elégedetlen. Mindezek eredményeként a török hódoltság déli talapzata örökre elvesztette magyar lakosságát és már visszafordíthatatlanul délszláv etnikumú területté változott. A magyar rendek már a porosz királlyal tárgyaltak a Habsburg-ház trónfosztásáról. A háború első szakaszát aktív hadműveletek jellemezték. Az 1540–47-es Habsburg–török háború az Oszmán Birodalom háborúja Ausztria, Csehország, Magyarország és Horvátország ellen. Ince pápa kezdeményezésére létrejött a Szent Liga, a Habsburg Birodalom, Lengyelország és … I. Ferdinándot csapatokkal segítette a III.
1689. november 2-án II. Osztrák–török háború (1787–91) (Habsburg–orosz–török háború, orosz-török része 1792-ig tartott) Ez egy egyértelműsítő lap, a hasonló megnevezések közötti választást segíti elő. A Székesfehérvár körzetében gyülekező és támadó török hadsereg - elsőnek - Veszprém vára ellen intézett támadást. XI. 1697 a török háború kritikus esztendeje volt. Erejét és figyelmét maximálisan lefoglalta a Protestáns Unió (1608) és a Katolikus Liga (1609) egyre éleződő ellentéte. Éreztette hatását az 1688-ban Franciaország által kirobbantott pfalzi örökösödési háború, a rajnai front a német-római császári erők jelentős részét lekötötte. I. Ferdinándot csapatokkal segítette a III.
Az 1540–47-es Habsburg–török háború az Oszmán Birodalom háborúja Ausztria, Csehország, Magyarország és Horvátország ellen.
Pál pápa, a testvére V. Károly német-római császár és spanyol király, a Velencei és Raguzai Köztársaság, valamint néhány német állam.
Bécs a békekötést fontolgatta, de a török erre nem volt hajlandó, így a háború folytatódott. A Habsburg -kormányzatnak szembe kellett néznie az elszigetelődés és a Duna-térségben hatalmát fenyegető térvesztés veszélyeivel. 1593 – török hadüzenet Bécsnek- kitört a 15 éves v hosszú háború Török Birodalom Habsburg Birodalom- szövetségesei: Erdély, román vajdaságok -Moldva és Havasföld* pápa, német fejedelmek Kezdetben a török ellen sikerek: 1593 Esztergom, Pest visszavétele, Bocskai István és A nagy erőkkel vívott háború azonban nem hozott áttörést: legnagyobb eredménye két kulcsfontosságú végvár: Győr és Esztergom elfoglalása volt. Mindkét fél nagy reményekkel indult a háborúba: az oszmánok Bécs elfoglalását, a Habsburg-udvar a török Magyarországról kiűzését tűzte célul. A török háborúk Magyarországon azon konfliktusok egész sorát alkotják, amelyek az 1526-os mohácsi vésztől 1699-ig, az oszmánok kiűzéséig tartottak. Amikor (1789-ben) kitört a francia forradalom, a forradalmi hullámtól félve a nemesség minden reformtól elzárkózott 1718. július 21-én a mai Szerbia középső részén lévő Pozsarevácon a Habsburg Birodalom, a Velencei Köztársaság és az Oszmán birodalom képviselői aláírtak egy békeszerződést, amivel a török-Habsburg és a török-velencei háborúkat zárták le.